пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 
"Екологічні наслідки війни в Україні: забруднення та руйнування"

    В філії №11 Ісковецька сільська бібліотека в рамках проєкту "Життя в стилі ЕКО" відбувся еко-діалог, присвячений екологічним наслідкам війни в Україні. Захід зібрав  місцевих жителів  які обговорювали, як бойові дії впливають на довкілля та що можна зробити для його відновлення.
   Бібліотекар розпочала зустріч із запитання: "Що для вас означає природа?" Учасники відповідали, що природа – це ліси, річки, чисте повітря, тварини. Проте війна руйнує екосистеми, забруднює воду, ґрунти та повітря, і наслідки цього відчуватимуться ще десятиліттями. Через вибухи, пожежі на нафтобазах, хімічних підприємствах у повітря потрапляють токсичні речовини. Також відвідувачі поділилися власними спостереженнями: деякі розповіли, що після обстрілів у  містах дим довго тримався в повітрі, і людям було важко дихати.
   Забруднення ґрунтів снаряди, уламки військової техніки, хімікатами роблять ґрунти непридатними для вирощування рослин.
   Через обстріли та пожежі тисячі гектарів лісів вигоріли, а тварини змушені тікати. Згадали , як у нашому селі, після вибухів, з'явилися налякані птахи та дикі тварини.
  Учасники поділилися думками, що можна зробити для відновлення природи. Було запропоновано висаджувати дерева у рідному селі, прибирати територію від сміття, дбати про тварин, які постраждали від війни.
     На завершення учасники дійшли висновку: "Навіть у найважчі часи ми можемо допомагати природі. Кожна добра справа – це вклад у майбутнє".
  Еко-діалог став важливим кроком у формуванні екологічної свідомості громади та показав, що навіть у сільській місцевості можна робити великі справи для природи.

Немає коментарів:

Дописати коментар

"Знищення українських лісів: від пожеж до вирубки під час бойових дій"                                                       (екоп...