неділя, 17 січня 2021 р.

"З невідомості до визнання"

18 січня виповнюється 50 років поету, прозаїку, журналісту Міщенку Олександру Михайловичу. 
   Народився поет в м. Лубни Полтавської обл.
  Закінчив Полтавський обласний вечірній університет журналістики. Працював на заводі “Комунар”, у літературно-мистецькій газеті “Акорд”, був позаштатним кореспондентом обласної газети “Молодіжна газета”. Пройшов шлях від кореспондента міськрайонної громадсько-політичної газети “Лубенщина” до редактора відділу сільського життя.
Друкувався в газетах “Літературна Україна”, “Літературна Полтавщина”, “Лубенщина”, “Вісник”, у журналах “Журавлик”, “Бахмутський шлях”, “Січеслав”.  Заснував і видавав перший у Лубнах літературний часопис “Дюжина”.
У творчому доробку Олександра Михайловича віршовані казки для дітей, поезії, п’єси, п’ять романів, низка оповідань, новел.
Член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, Полтавської спілки літераторівЗ 2003 очолює літературне об’єднання ім. О. Донченка в Лубнах.
Автор збірок поезій – “Екологія душі” , “Полудень”, прози – “Жінка з планети Гріх”, “Попереду хвилі”. Окремими книгами вийшли повість “Картопляний жук”, збірка інтимної лірики “Мальва Розпашна”, книга для дітей “Трояндовий витязь”, повість “Узбіччя”, повість для дітей “Літні пригоди Богданчика Коць-Василашка у Веселашках”.
Співавтор колективних збірок: “Посульська муза”, “Відлуння Василевого Різдва”, “Віршограй”, “Дзвінке перо Посулля”. На громадських засадах редагує й видає обласну літературний бюлетень літоб’єднання ім. О. Донченка “Ліра”.
    У збірках поезії О. Міщенко трепетно і лірично відкривається світ людських почуттів: кохання до жінок, любові до природи, переживання за долю України. У дитячих творах цікаво розповідається про сучасне людське суспільство , у доступній формі подаються знання з історіїї. Захоплююче розповідається про древні народні звичаї і традиції що сягають глибини віків і подекуди збереглися ще й досі. Книги вчать добру і людяності, любові до природи і навколишньго світу. 
   З нагоди ювілею в Ісковецькій сільській бібліотеці оформлена книжкова викладка книг "Життя у слові". Користувачі бібліотеки мають змогу переглянути  матеріали про життя і творчість поета. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

"Поет правди і свободи"   Василь Андрійович Симоненко (1935–1963) — видатний український поет, журналіст, правозахисник, представн...