На передодні цього свята Ісковецька сільська бібліотека підготувала книжкову виставку "День святого Миколая".
пʼятниця, 18 грудня 2020 р.
На передодні цього свята Ісковецька сільська бібліотека підготувала книжкову виставку "День святого Миколая".
понеділок, 30 листопада 2020 р.
"СНІД: знати, щоб вижити"
Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.
Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.
четвер, 26 листопада 2020 р.
Запалюючи свічку, молюся про спокій…
Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшнюча чума Голодомору.
В Ісковецькій сільській бібліотеці в пам'ять жертв Голодомору можла оглянути викладку літератури під назвою "Скошені голодомором".
Ніколи-ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи-ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не мовчали в той час, коли 10 мільйонів людей просто зникли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили…
…Лихо. Горе. Біль. Кров. Смерть… Це те, що залишає по собі слово Голодомор в моїй душі. Це те, що знищує свідомість і роз’їдає всю мене. Це страшно. Це боляче до самих кісток. Але це те, про що потрібно пам’ятати і не уникати. Не можемо ще раз такого допуститися. Це те, що точить нашу країну зсередини наче хробак яблуко. Адже скільки під час голоду висохло людей, які б мали стати батьками тих, хто мав би боротися за єдність, братерство і добробут України.
І нині, запалюючи свічку, я думаю про них, тихенько молюся за їхній спокій, за світлу пам’ять. Знаю, що головне не забувати їх – невинних жертв Сталінського терору, що так і не дожили до весни тридцять третього. Вони для нас – зразок волі і терпіння, приклад святих мучеників на землі. Вони варті частинки серця істинного українця, а також пошани кожного, хто може назвати себе Людиною!
пʼятниця, 6 листопада 2020 р.
"Коронована письменниця"
пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.
Борис Олійник. Життя і творчість
22 жовтня ми відзначаємо 85-ту річницю від дня народження українського поета, перекладача, відомого державного та громадського діяча Бориса Ілліча Олійника.
Творчість Бориса Олійника - це мотиви синівської любові і вірності, обов’язку перед Батьківщиною, близькими людьми та українським народом. Шукаючи істину життя, поет звертався до історії та сучасності. Прагнув осягнути народну долю у всій її величі та трагічності. Поезії Бориса Олійника перекладалися багатьма мовами світу. Пісні на його вірші часто звучать на концертних сценах. Загалом творчість поета різноманітна, багатовимірна, щедра на людські почуття. У поезії митець часто звертався до теми рідного краю та рідної матері.
вівторок, 13 жовтня 2020 р.
четвер, 1 жовтня 2020 р.
Вибори - 2020: як не втратити свій голос
"Через бібліотеку в майбутнє"
вівторок, 22 вересня 2020 р.
Поет-етнограф О.С. Афанасьєв-Чужбинський
четвер, 20 серпня 2020 р.
"Соборна, Незалежна Україна"
24 серпня в Україні відзначається День незалежності - щорічне державне свято.
Саме 24 серпня 1991 року Україну було проголошено незалежною, демократочною державою, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
середа, 5 серпня 2020 р.
вівторок, 4 серпня 2020 р.
"Природа джерело життя і краси"
З самого початку життя людина тісно пов'язана з природою. Природа для людини є джерелом життя, рідною мамою, яка ніжить нас з самого дитинства в духмяних травах та теплій воді річок. Дарує нам свою красу та робить мандрівки цікавими і захоплюючими.
середа, 15 липня 2020 р.
16 липня 1990 року 30 років тому Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України.
У документі зазначено: Верховна Рада Української РСР,
- виражаючи волю народу України,
- прагнучи створити демократичне суспільство,
субота, 27 червня 2020 р.
В Ісковецькій сільській книгозбірні розміщена книжкова викладка «Історія Конституційного розвитку України»
Конституція
України – Основний Закон держави України та невід’ємна частка самостійної, незалежної, суверенної держави. Конституція
України була ухвалена 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України
та набула чинності з дня її прийняття. Підсумовуючи все вище сказане варто
додати, що ухвалення Основного Закону України – Конституції стало найважливішим
кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню
міжнародного авторитету України на світовій арені.
Навіть в тяжкі часи, коли в країні йде
неоголошена війна, а східний сусід порушує та зазіхає на територію незалежної України, варто пам`ятати, як важко ми йшли до
нашої перемого, до визнання нашої каїни, як незалежної самостійної , суверенної
держави.
Пам`ятаймо свою
історію. Пам`ятаємо
та перемагаємо!
неділя, 10 травня 2020 р.
"Криниця маминого серця"
пʼятниця, 8 травня 2020 р.
«Ми славимо мужність і подвиг ваш»
неділя, 23 лютого 2020 р.
"Велична, щедра і прекрасна наша мова"
21 лютого країна відзначила День рідної мови. Це свято тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися переказати свої почуття, переживання.
Саме тому 21 лютого, Ісковецька сільська бібліотека запросила учнів Ісківської ЗОШ разом з вчителем на народознавчий калейдоскоп, присвячений рідній мові. Він розпочався з відеоролика "Гімн українській мові". Бібліотекар розповіла про історію виникнення рідної мови, а також про те, де й коли народилася традиція святкування Міжнародного дня рідної мови. Присутні взяли участь у пізнавальних розвагах "Мов джерельна вода, рідна мова моя", у вікторинах "Кмітливі мовознавці", "Мови нашої слова, наче музика луна", а також у іграх "Добери словечко"; "Битва синонімів"та ін. Особливо учасникам сподобалася гра, в якій за допомогою жестів треба було передати зміст фразеологізмів. Захід супроводжували вірші про мову та українські пісні.
неділя, 16 лютого 2020 р.
"Всьому початок є любов"
"Поет правди і свободи" Василь Андрійович Симоненко (1935–1963) — видатний український поет, журналіст, правозахисник, представн...
-
"І памяті свіча не згасне" Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв голодомору 1...
-
"Яскраві барви дитячої творчості Олени Пчілки" 29 червня виповнюється 175 років від дня народження Олени Пчілки – українськ...
-
Ой на Івана та й на Купала День Івана Купала це традиційне свято яке з 2024 року відзначаємо за новим стилем 24 червня. Це одне з найс...